Edytor filtrów w zestawieniach
Liczba filtrów w zestawieniach dostępnych w bs4core jest nieograniczona. Dzięki zastosowaniu technologii low-code administrator może tworzyć dowolne filtry. Oferujemy w ten sposób proste narzędzie, które umożliwia szybkie i efektywne wyszukiwanie specyficznych danych. Przykładowo w połączeniu z agregatami danych, możemy skonfigurować zestawienie, w którym zobaczymy wszystkich kontrahentów, dla których w ostatnim kwartale zrealizowaliśmy sprzedaż o określonej (np. przedziałem) wartości netto, a w bieżącym miesiącu nie mieliśmy kontaktu.
Dostarczamy dla naszych klientów dowolne zestawienie danych gromadzonych w różnych działach, w różnych miejscach systemu i wyciągamy informacje, które realnie przekładają się na oszczędności, większą efektywność, czy eliminację błędów. Z systemem bs4 core każda firma może zacząć funkcjonować na wyższym poziomie zarządzania.
Poznaj lepiej Edytor filtrów
Z tego filmiku dowiesz się:
- Czym jest i w jakim celu powstał edytor filtrów?
- Jak definiować nowy filtr?
- Jak działa filtr data?
- Więcej o zastosowaniach filtrów.
- Jak i po co definiować filtry z użyciem ścieżki rekurencyjnej?
Filtry w zestawieniu pojawiają się po kliknięciu lupki znajdującej się nad nim, w lewym górnym rogu. Filtry mogą być polami tekstowymi do wpisania szukanej frazy, polami wyboru wariantów z listy lub polami do szukania po zakresie liczb albo dat.
Najczęściej filtry bazują na polach opisujących wybraną klasę obiektu. Można np. szukać kontrahentów po NIP, po opiekunie, po nazwie. Definiując filtr, można określić szukanie po polu pośrednio powiązanym z obiektami w zestawieniu – zobacz rekurencyjny odczyt danych. Przykładowo przeszukując kontrahentów, możemy stosować filtry odnoszące się do powiązanych z nimi transakcji i z łatwością wyszukać wszystkich kontrahentów z Wielkopolski, dla których w ciągu ostatniego miesiąca zrealizowaliśmy transakcję o określonej wartości.
Definiując filtr, można ustawiać różne atrybuty zależnie od typu pola, według którego szukamy, np. zastosować negację, narzucić własną listę wariantów w filtrze.
Szukanie po datach
Gdy chcemy szukać po polach typu data lub data+czas, mamy specyficzną możliwość ustawiania działania filtru.
Zamiast standardowego działania, które pozwala wybrać z kalendarzyków zakres interesujących nas dat, można ustawić wybór okresu względnego z rozwijanej listy. Wtedy wskazujemy, zakres czasu względem dzisiaj – np. bieżący rok, ostatnie 7 dni itp.
Tak zapamiętane szukanie będzie zawsze działać względem dnia uruchomienia.